Kompleksowy rozwój projektów fotowoltaicznych

Development projektów PV

Projektowanie farm fotowoltaicznych

Biuro projektowe

O nas

Rawicom Consulting Services sp. z o.o. jest firmą deweloperską, doradczą oraz biurem projektowym w zakresie projektów instalacji fotowoltaicznych. Świadczymy usługi na rzecz inwestorów zarówno polskich, jak również zagranicznych. Specjalizujemy się w inwestycjach z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji oraz doradztwo na każdym etapie rozwoju projektu i jego późniejszej realizacji. Rozwijamy projekty na gruntach i dachach.

Jesteśmy spółką powiązaną z Rawicom S.A. – podmiotem o ugruntowanej renomie oraz wieloletnim doświadczeniu związanym z budową instalacji fotowoltaicznych i kapitale zakładowym wynoszącym 3 000 000 złotych. Poprzez stałą współpracę i wymianę know-how z Rawicom S.A. możemy realizować nawet największe systemy fotowoltaicznie.

Liczba zrealizowanych instalacji fotowoltaicznych

0

MW

Liczba rozwijanych projektów farm fotowoltaicznych

ponad 600 MW

Ilość inżynierów i analityków do Twojej dyspozycji

0

a także sieć sprawdzonych podwykonawców

Development projektów PV

Od konceptu po uruchomienie

Zajmujemy się rozwojem projektów PV kompleksowo, począwszy od wyszukiwania lokalizacji, po analizę wykonalności i opłacalności projektów, poprzez uzyskanie niezbędnej dokumentacji, w tym wszelkich decyzji administracyjnych, pozwoleń oraz uzgodnień, a następnie wsparcie przy procesie budowy instalacji i serwisu farm fotowoltaicznych.

Rozwijamy projekty PV na każdym etapie ich realizacji. Nasze usługi dotyczą projektów na gruntach, jak również na dachach.

Współpracujemy z bardzo poważnymi podmiotami polskimi i zagranicznymi, które są zainteresowane rozwojem lub zakupem projektów PV, na każdym etapie ich rozwoju.

Biuro projektowe

Do naszych głównych zadań należy również tworzenie koncepcji przy udziale wykwalifikowanych specjalistów, w tym inżynierów i analityków, a także opracowywanie kompletnych projektów, w tym projektów budowlanych, obejmujących projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny.

Rozwijamy projekty PV, uzyskując wszelkie wymagane decyzje organów państwowych i gromadząc potrzebną dokumentację, co prowadzi do realizacji projektu i budowy farm fotowoltaicznych.

Kompletna obsługa formalno-prawna

Świadczymy kompleksowe usługi prawne, doradcze i techniczne przy realizacji projektów PV.

Współpracujemy z Rawicom S.A., firmą która oferuje swoim klientom indywidualnie przygotowane instalacje fotowoltaiczne wraz z projektem budowlanym oraz kompleksowym montażem paneli na wyznaczonym terenie. Od lat projektujemy w tym modelu systemy fotowoltaiczne na terenie całego kraju, jak również za granicą. Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji na każdym etapie projektu oraz jego instalacji.

Z uwagi na wieloletnie doświadczenie przy instalacji farm fotowoltaicznych, w procesie budowlanym zwracamy uwagę i rekomendujemy najefektywniejsze i najbardziej niezawodne komponenty dla danej inwestycji.

Zdobyte wyróżnienia

Zaufali nam

Portfolio projektów

Zabezpieczenie praw do gruntu i kompleksowy rozwój projektu farmy fotowoltaicznej

100 MW

Tuchola

Projekt i wykonanie gruntowej instalacji fotowoltaicznej

42 MW

Nowy Dwór

Kompleksowy projekt farmy fotowoltaicznej

20 MW

Kodrąb

Zabezpieczenie praw do gruntu i kompleksowy rozwój projektu farmy fotowoltaicznej

18 MW

Staroźreby

Projekt i wykonanie gruntowej farmy fotowoltaicznej

16 MW

Sępólno Krajeńskie

Projekt i wykonanie gruntowej instalacji fotowoltaicznej

15 MW

Sianów

Projekt i wykonanie gruntowej instalacji

15 MW

Lisewo Kościelne

Zespół

Prezes Zarządu / CEO Rawicom Consulting Services sp. z o.o.

Radca prawny. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w największych firmach doradczych, takich jak Deloitte oraz EY. Pełni funkcję Prezesa Zarządu i kieruje zespołem Rawicom Consulting Services. Doradza polskim i zagranicznym inwestorom, w tym w zakresie rozwoju projektów wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych na gruntach oraz dachach.

Karol Chyliński

Partner Zarządzający

Współwłaściciel i Członek Zarządu również w spółce Rawicom S.A. Ekspert w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych dla biznesu oraz elektromobilności. Doradza i współpracuje z największymi inwestorami, polskimi oraz zagranicznymi. Przez wiele lat rozwijał z sukcesami sieć kontaktów w branży PV.

Adam Hłond

Partner Zarządzający

Współwłaściciel i Członek Zarządu również w spółce Rawicom S.A. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznych. Kierowane przez niego zespoły z sukcesem realizują projekty m.in.: w Niemczech, Belgii, Holandii, Polsce, wykorzystując najnowsze technologie i rozwiązania występujące w branży PV.

Przemysław Wirzman

Project Manager

Koordynuje projekty deweloperskie i komercyjne. Odpowiada za kontakty z Klientami. Nadzoruje prawidłową realizację harmonogramów trwających projektów. Odpowiedzialna za zarządzanie dokumentacją projektową oraz za zapewnienie efektywnej komunikacji i koordynacji między różnymi działami zespołu.

Aleksandra Chacińska

Project Manager

Zajmuje się zarządzaniem projektami komercyjnymi farm fotowoltaicznych. Kieruje pracami zespołu w Gliwicach. Nadzoruje poprawny przebieg terminów realizacji wykonywanych zadań. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze inwestycji, analizach przestrzennych i zarządzaniu projektami budowlanymi dla uznanych inwestorów.

Joanna Grochowina

Projektant Instalacji Fotowoltaicznych

Specjalizuje się w zakresie projektowania farm fotowoltaicznych oraz przygotowywania dokumentacji technicznej instalacji fotowoltaicznych na gruntach i dachach. Posiada wieloletnie i wszechstronne doświadczenie związanie z rozwijaniem projektów, w tym zdobyte w jednej z czołowych firm w Polsce w zakresie wykonawstwa farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych.

Martyna Maszkiewicz

Projektant Instalacji Fotowoltaicznych

Specjalizuje się w zakresie projektowania farm fotowoltaicznych oraz przygotowywania dokumentacji technicznej instalacji fotowoltaicznych na gruntach i dachach.

Bartosz Pankowski

Projektant Instalacji Fotowoltaicznych

Specjalizuje się w zakresie projektowania farm fotowoltaicznych oraz przygotowywania dokumentacji technicznej. Zajmuje się projektami zarówno na etapie koncepcyjnym jak również wykonawczym.

Marcin Melcher

Projektant Instalacji Fotowoltaicznych

Zajmuje się m.in. uzyskiwaniem warunków przyłączenia do sieci dystrybucyjnej, opracowywaniem projektów koncepcyjnych oraz wizualizacji instalacji dachowych. Przygotowuje także techniczne opracowania do uzyskania decyzji środowiskowych oraz pozyskiwania decyzji o warunkach zabudowy.

Karol Długołęcki

Starszy Specjalista ds. rozwoju projektów PV

Odpowiada za prowadzenie postępowań administracyjnych związanych z rozwojem i budową farm fotowoltaicznych oraz za pracę biura projektowego. Opracowuje i koordynuje przygotowanie dokumentacji środowiskowych. W ramach prowadzonych lub koordynowanych przez niego prac uzyskano decyzje środowiskowe dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 300 MW na terenie całego kraju.

Mateusz Proc

Specjalista ds. rozwoju projektów PV

Zajmuje się weryfikacją gruntów pod kątem możliwości budowy farm fotowoltaicznych, wsparciem w procesach uzyskiwania pozwoleń niezbędnych do realizacji projektów oraz pozyskiwaniem dokumentacji projektowej. Wpiera zespół w kwestiach związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym. Posiada dwuletnie doświadczenie w branży OZE.

Julia Kuczek

Radca Prawny

Radca prawny. Specjalizuje się w zakresie obsługi korporacyjnej podmiotów gospodarczych, posiada duże doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów, w tym umów współpracy, dzierżawy, PSPA, SPA. Z sukcesem wspiera przy zawieraniu wielu ważnych umów z punktu widzenia rozwoju firmy. Odpowiada za bieżącą obsługę prawną projektów oraz przygotowywanie niezbędnej dokumentacji prawnej.

Magdalena Jamka-Kulczycka

Radca Prawny

Specjalizuje się w prawie energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem OZE. Posiada bogate doświadczenie transakcyjne (M&A, finansowanie). Sporządza i negocjuje kluczowe umowy oraz doradza w kwestiach regulacyjnych. Zdobywała doświadczenie w renomowanych międzynarodowych oraz krajowych kancelariach prawnych, gdzie doradzała największym zagranicznym i polskim podmiotom z sektora OZE.

Katarzyna Wusaty

Formularz kontaktowy